Projekt „ Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”

Uczniowie klas I – III uczestniczą w programie ,, Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”, którego celem jest edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych. Prowadzimy działania edukacyjno – informacyjne w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki w kierunku chorób przenoszonych przez te pajęczaki. Ufamy, że dzięki temu uda nam się zapobiec wielu przypadkom chorób odkleszczowych wśród naszych dzieci.
        W ramach projektu ,,Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami” uczniowie zapoznają się z zasadami profilaktyki chorób odkleszczowych , zdobędą wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki. Ponadto dzieci poznają sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz zaznajomią się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami.