PROJEKT EDUKACYJNY – DZIECI UCZĄ RODZICÓW

14.02.2020r. klasy  I – III realizowały kolejny etap Projektu Edukacyjnego – Dzieci Uczą Rodziców. Była to lekcja 4 – „Młody ekolog”.

W klasach uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, na podstawie której poznali zagadnienia dotyczące ekologii. Podczas zajęć poszerzyli swoją wiedzę na temat ochrony środowiska naturalnego. Dowiedzieli się co to jest recykling. Utrwalili wiadomości na temat segregacji odpadów. Zdobyli wiedzę o tym, co to jest smog i jaki ma wpływ na środowisko oraz stan zdrowia człowieka. Poznali zasady „Jak należy chronić się przed smogiem?”
Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie wypowiadali się na temat sposobów ochrony środowiska.  Na zakończenie zajęć uczniowie mieli za zadanie pokolorować obrazek przedstawiający naszą planetę. Następnie mieli zabrać obrazek do domu, pokazać go rodzicom i zapoznać z hasłem „ Ziemię kocham, więc segreguję odpady i o środowisko dbam”.

Zapraszamy do galerii …