Projekt edukacyjny „Sieciaki”

Uczniowie klasy 2 d biorą udział w projekcie edukacyjnym „Sieciaki”, realizowanym przez Fundację „Dajemy Siłę” w partnerstwie z Fundacją Orange. Jest to projekt, podczas którego dzieci na lekcji wspólnie czytają książkę, biorą ją również do domu i czytają w domu. Potem przeczytane treści są omawiane na lekcji i czytane kolejne fragmenty. Książka „Sieciaki „mówi o tym, że internet zalewa fala hejtu. W czasach Minecrafta ważne jest, aby wiedzieć, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać nas w sieci i jak na nie reagować. Projekt zachęca dzieci do sprzeciwu wobec przemocy online. 
W materiałach, które otrzymaliśmy oprócz książki, są  pomarańczowe sznurówki, które oznaczają Stop Hejt! Przez cały tydzień w ramach akcji dzieci chodzą ze sznurówkami zawiązanymi na nadgarstku.