Projekt edukacyjny „Z Podwórka na Bieżnię”

3 0 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pt. „Z Podwórka na Bieżnię”. Projekt realizowany był pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Celem projektu była promocja aktywności ruchowej połączona z umożliwieniem dzieciom poznania najprostszych form aktywności fizycznej, na bazie najbardziej wszechstronnej dyscypliny, jaką jest Lekka Atletyka. Młodzi sportowcy mieli okazję obejrzeć film o historii igrzysk olimpijskich ery starożytnej i nowożytnej oraz największych sukcesach polskich lekkoatletów. Brali czynny udział również w quizie i warsztatach oraz wspólnym treningu prowadzonym przez jednych z najbardziej rozpoznawanych polskich lekkoatletów Sebastiana Chmarę i Pawła Januszewskiego. Na zakończenie rywalizowali w biegu sztafetowym, w którym ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki, medale. Szkołę reprezentowali: Zofia Ciesielska, Natalia Sadowska, Weronika Kawalec, Łucja Śmietańska, Nicola Spychalska, Nikola Korzeniewska, Maja Woźniak, Martyna Grzywacz, Natasza Kornacka, Adam Cieślakiewicz, Wojciech Kurjata, Wojciech Bajraszewski, Oliwier Spychalski Przemysław Spychalski, Miłosz Wysocki, Miłosz Łącki, Kacper Wiankowski, Jakub Grzywacz. Opiekunami byli: Barbara Woźniak, Piotr Olszewski. Wszystkim uczestnikom towarzyszyła wspaniała zabawa oraz zasada fair-play. Gratulujemy!!!

Zapraszamy do galerii ...