„Projekt z ZUS”

W poniedziałek, 11 marca i w środę, 13 marca 2024r. uczniowie klas siódmych spotkali się  pracownikiem ZUS. Inspektor Witold Zima przeprowadził zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Projekt z ZUS”,  którego celem jest uświadomienie młodym ludziom, jaka rolę w życiu każdego człowieka  pełnią ubezpieczenia społeczne. Pan Witold Zima  zapoznał uczestników spotkań ( 4 grupy)  z historią Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przedstawił funkcjonowanie systemu ubezpieczeń społecznych oraz omówił rodzaje świadczeń, jakie przysługują z ubezpieczeń społecznych. Ponadto  zachęcił uczniów do wzięcia udziału w konkursie – „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?” Przedstawił regulamin i założenia projektu.

Dzięki zajęciom w ramach „Projekt z ZUS” nasi uczniowie zdobyli  podstawową wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych, która na pewno przyda im się w dorosłym życiu.