PROJEKT- Zdrowo jem, więcej wiem

uid_7a3cf8ab785281775749ae25c3b03a7f1474546204511_width_400_play_0_pos_0_gs_0_height_225

 *Oddziały przedszkolne przystąpiły do siódmej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Misja przywrócenia naszych dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha to nasze i Państwa wspólne wyzwanie.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda objęła projekt honorowym patronatem.

Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Poprzez uświadamianie Nauczycielom, Rodzicom oraz Dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa, zmieniamy świadomość społeczną.

PROJEKT „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” TO:

  • bogata oferta edukacyjna ,
  • wieloaspektowy, spójny projekt doskonale wpisujący się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej,
  • rzetelna wiedza naukowa na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej podana w przystępny i nieszablonowy sposób – oprócz materiałów przygotowanych na lekcje oferujemy pogłębioną wiedzę, która nieustannie jest uzupełniana, zgromadzoną w portalu www.aktywniepozdrowie.pl w postaci ponad 400 artykułów,
  • wiele wartościowych nagród – dla nauczycieli, dzieci oraz szkół – z najcenniejszą, naszym zdaniem, nagrodą „główną” dla wszystkich osób, które zaangażują się w ten projekt, jaką jest możliwość zmiany dotychczasowego stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo.

Nasze przedszkolaki są już po I etapie projektu.

Zapraszamy na relację z projektu- wszystkie materiały umieszczane są na bieżąco w zakładce:
http://sp2.wloclawek.pl/zdrowo-jem-wiecej-wiem/