Radosny Dzień Kolorów

13.05.2015r. obchodziliśmy w naszej szkole RADOSNY DZIEŃ KOLORÓW.

Celem przedsięwzięcia było kształtowanie kreatywności i wyobraźni poprzez zastosowanie różnorodnych form technik plastycznych i humanistycznych, wdrażanie do działania poprzez realizację wyznaczonych zadań oraz doskonalenie umiejętności pracy w zespołach klasowych.

Tego dnia uczniowie realizowali następujące zadania:

• oddziały przedszkolne – wykonywały portrety słońca, technika dowolna.
  • klasy I – wykonywały pawie oczka (techniką wycinanki lub inną).
  • klasy II – tworzyły prace – plansze, na które przyklejały wycięte z gazet elementy natury w różnych kolorach.
  • klasy III- malowały kolorowe obrazy farbami- kolory czyste na temat „Wiosna wokół nas”.
  • klasy IV – wykonują projekt stroju pod hasłem „Trendy – Wiosna – Lato 2015”.
  • klasy V – układały hasło lub rymowankę o ulubionych kolorach.
  • klasy VI – układały wypowiedź pisemną na temat ” Jak kolory wpływają na nasze samopoczucie?”

Dzień został przygotowany przez panie: Joannę Milewską, Agnieszkę Podkomorzy i Agnieszkę Traczyk.