Realizacja projektu ,,Szkoła pamięta”

25.10.2019 r. klasy: VIb, VIIa, VIIc i VIId wraz z wychowawcami wybrały   się  na Cmentarz Komunalny, włączając się tym samym w akcję MEN
„ Szkoła pamięta” upamiętniającą ważne postaci i wydarzenia.

Uczniowie zwiedzili zbiorowe groby żołnierzy poległych w obronie i wyzwoleniu ojczyzny  w latach 1939- 1949 oraz bezimiennych żołnierzy poległych w bojach o niepodległość Polski w latach 1914-1921.  Aby oddać symboliczny hołd bohaterom, zapalono znicze.

Młodzież „Dwójki” podczas spaceru po włocławskim cmentarzu dotarła  do wielu grobów zasłużonych włocławian m.in. Jana Pieniążka- budowniczego miasta Włocławka zmarłego w 1945 roku, pierwszego mieszkańca miasta Włocławka p. Nienałkowskiego, rodu Bojańczyków. Uczniowie zapalili znicze  na grobach śp. Izabeli Stolf – dyrektora naszej szkoły, śp. Jana Główczyńskiego włocławskiego pedagoga oraz przedwojennego nauczyciela szkoły powszechnej, którego nazwisko z zatartej tablicy pozwalało odczytać: Górecki.

Uczniowie mieli też okazję pochylić się nad starymi opuszczonymi grobami, a największe wrażenie wywołał stary grobowiec rodu Popławskich, z którego pochodził architekt Włocławka.