Ślubowanie klas pierwszych

25 października  2019 r. odbyła się  w naszej szkole niezwykła i podniosła uroczystość pod hasłem „Wyruszamy w ciekawy świat nauki”. Tego dnia uczniowie czterech  klas I  przystąpili do  ślubowania i pasowania  na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków. O godz. 16:30  przy dźwiękach muzyki wkroczyły do sali gimnastycznej wszystkie klasy pierwsze.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości, rodziców oraz  wychowawców zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. Musieli również zdać testy przygotowane przez starsze koleżanki. Rozwiązywali zagadki, śpiewająco wykonali „ Hymn Pierwszaka”. Dzieciaki świetnie  odpowiadały na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki, zasad zachowania oraz wykazały się wiedzą na temat naszego patrona. Szczególnym zaskoczeniem i wzruszeniem dla wszystkich zebranych gości było  brawurowe wykonanie przez pierwszaków poloneza. Tym samym  w obecności zebranych gości udowodnili, że zasługują na przyjęcie ich do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie  dyrekcja oraz zaproszeni goście dokonali aktu pasowania na uczniów szkoły. Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki od Samorządu Uczniowskiego i zaproszonych gości. Dopełnieniem uroczystości było uchwycenie tej niezwykłej chwili na pamiątkowych zdjęciach.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby nauka w naszej szkole była niezwykle  ciekawą podróżą po świecie nauki!

Zapraszamy do galerii …