Spotkania profilaktyczne on-line

W marcu 2021 roku w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego pedagodzy zorganizowali spotkania dzieci i młodzieży z st. asp. Eweliną Reszczyńską, policjantką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Działaniami profilaktycznymi  zostali objęci uczniowie klas IV-VIII. Obecna sytuacja epidemiczna uniemożliwiła przeprowadzenie spotkań w bezpośrednim kontakcie z uczniami, dlatego  zajęcia odbywały się on-line z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Teams.
            Celem zajęć było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo uczniów w sieci. Poruszony został problem hejtu, a także konsekwencji prawnych tego typu zachowań. Pani policjantka przypomniała uczniom o tym, że w wirtualnej rzeczywistości nic nie ginie i zawsze należy się zastanowić, czy warto dany wpis lub zdjęcie umieścić w przestrzeni cyfrowej. Przestrzegła również przed nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi, sugerując, że nie każda osoba poznana w sieci może być tą, za jaką się podaje.