Spotkanie z Tiną Berk

W deszczowy wtorek, 19 grudnia 2023 r. w bibliotece szkolnej mieliśmy wyjątkowy zaszczyt gościć młodą i utalentowaną autorkę książek dla młodzieży: „Ta jedna gwiazda” i „Sonder”, piszącą pod pseudonimem Tina Berk, prywatnie Agatę Brzezińską. Spotkanie autorskie w murach szkolnych pozwoliło zebranym uczniom poczuć magię obcowania z pisarzem. Autorka książek przedstawiła uczestnikom spotkania tajniki procesu wydawniczego oraz uchyliła rąbka tajemnicy, dotyczącego swojego stylu pisarskiego, inspiracji pisarskiej oraz fascynacji różnymi rodzajami i gatunkami literatury. Magii spotkania dopełniły rozmowy wokół fabuły książek, jak i Jej życia równoległego, czyli studiów p. Agaty Brzezińskiej. Z rozmów dowiedzieliśmy się o pisaniu artykułów do czasopism m. in. „Zupełnie Inny Świat” oraz współredagowaniu wydawnictw periodycznych.
Zebranym podczas spotkania czas zatrzymał się w miejscu. Zadawaniu wnikliwych pytań Komuś Kto „wiedzie ciekawe życie” nie byłoby końca, gdyby nie to, że czas upływa niepostrzeżenie szybko i a życie człowieka nie stoi w miejscu.

Dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne powieści.