„Spotkanie z …”

1.

W środę, 27 kwietnia i w piątek, 29 kwietnia 2022 roku uczniowie klas: 2c, 2e i 3a gościli Panią Bożenę Awarską- włocławską malarkę, która należy do Stowarzyszenia  Twórców Ludowych we Włocławku. Pani ta maluje motywy ludowe na wyrobach ze szkła, fajansu, pisankach i bombkach.  Dzięki tym spotkaniom nasi uczniowie mieli możliwość zaznajomić się z motywami kwiatowymi występującymi na ceramice włocławskiego fajansu, jak i wypróbować swoich sił w malowaniu.

2.

Książka naszym przyjacielem
 11 maja 2022 roku   uczniowie klas: 2 c, 2 e i 3 a  gościły Panią Agnieszkę Gdańską z Księgarni „Gdańscy”. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych  i oczywiście zapoznanie dzieci z zawodem księgarki. Pani Agnieszka bardzo ciekawie opowiadała o wykonywanym zawodzie i miejscu pełnym wspaniałych książek, w którym pracuje. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały czytanych opowiadań i zapoznały się z propozycjami książek, które warto przeczytać.
Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie!

3.

Spotkanie z ratownikiem medycznym
17 maja  2022 roku w klasie 2c i 2e gościł ratownik medyczny, Pan Marcin Krawczuk.  Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką zawodu ratownika medycznego oraz przygotowaniem do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego zachowania się w czasie wypadku i w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Marcin pokazał dzieciom, jak wygląda strój ratownika oraz niezbędne narzędzia w pracy. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym jeżdżą służby ratunkowe. Ponadto dzieci utrwaliły sobie znane już im wcześniej numery alarmowe służb ratowniczych. Uczniowie bardzo chętnie opowiadali o swoich doświadczeniach, przykrych zdarzeniach i o pomocy jaka została im udzielona.
  Panu Marcinowi serdecznie dziękujemy za przybycie do naszego szkoły  i interesujące spotkanie.