Sukces naszych uczniów w Międzyszkolnych Konkursach Ekologicznych

18 marca w Szkole Podstawowej nr 10 odbyły się dwa międzyszkolne konkursy ekologiczne:
XIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas trzecich  pod hasłem: „Niezwykłe zwierzęta i rośliny w GWPK”
oraz VIII  Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów  kl. VI  pod hasłem: „PRZEMYSŁ ROZWIJAJMY, O POLSCE  NIE ZAPOMINAJMY”-  Kujawy – region przyjazny środowisku.

W części – wiedza – uczniowie klas III   rozwiązywali test polegający  na rozpoznawaniu i nazywaniu charakterystycznych roślin i zwierząt Gostynińsko Włocławskiego Parku Krajobrazowego. W części informatyczno – plastycznej uczestnicy mieli za zadanie wykonać obrazek  promujący piękno GWPK w edytorze grafiki Paint oraz wykonanie niezwykłego zwierzaka z materiałów recyklingowych. W całościowych zmaganiach uczniowie  klasy  III a   w składzie:  Jaś Grzegórski, Szymon Kurowski, Oliwia Stępień i Kinga Szkopińska wywalczyli  dla  naszej szkoły III  miejsce.

Drugi konkurs,  czyli VIII Międzyszkolny Konkurs Ekologicznym dla uczniów  kl. VI  odbywał się pod hasłem : „PRZEMYSŁ ROZWIJAJMY, O POLSCE  NIE ZAPOMINAJMY” – Kujawy- region przyjazny środowisku.W ty zespole reprezentowali nas:Aleksandra Cieślakiewicz VI e, Patryk Daroszewski VI c,Emilia Woźniak VI d, Wiktoria Pietrzak VI d, Adam Bożenda VI c.

Konkurs składał się z trzech jednocześnie odbywających się części:  konkursu plastycznego (2 uczestników), części informatycznej (1 uczestnik) oraz konkursu wiedzy i umiejętności z ekologii  zgodnie z podanym zakresem tematycznym  (2 uczestników).

W całościowych zmaganiach nasza reprezentacja  zajęła  cenne III miejsce .

Uczniów do konkursów  przygotowały –   kl. III  p. Anna Seklecka,VI- p. Beata Bieńkowska i p. Małgorzata Nowacka.

GRATULACJE !!!

4[3]4[4]