Sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Oczarowani Fizyką”

Na początku lutego zakończył się konkurs „Oczarowani fizyką”, organizowany przez Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, a 19 lutego 2024r. podczas wirtualnego spotkania w Dzień Nauki Polskiej z IFJ PAN zostały ogłoszone wyniki.

Zadaniem uczestników konkursu było wcielenie się w rolę naukowca i przygotowanie maksymalnie 7-minutowego filmu popularnonaukowego,  przedstawiającego ciekawe zagadnienie fizyczne wraz z jego omówieniem.

Naszą szkołę reprezentował Patryk Kisek z klasy 7a.  Nagrał on  film „Rozszczepy i łączenia jądrowe”, za który otrzymał wyróżnienie w kategorii „PASJONACI”.  Serdecznie gratulujemy i życzymy Patrykowi dalszych sukcesów!

Opiekun ucznia p. Ilona Tomczak.

Konkurs ” Oczarowani Fizyką” edycja 2 realizowany jest w ramach projektu ‘Fizyka kluczem do zrozumienia świata” edycja 2, który dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Społeczna odpowiedzialność nauki”, nr projektu SONP/SP/550514/2022 kwota dofinansowania 169 336,00 zł całkowita wartość projektu 188 340,00 zł.