” Świadomość procentuje”

Klasa II d przystąpiła do bezpłatnego programu pt. ” Świadomość procentuje”

Jest to 3 edycja programu organizowanego przez Fundację WORLD HEALTHY LIVING FOUNDATION.

Projekt ma na celu zbudowanie świadomego społeczeństwa, zaczynając już od najmłodszych lat.

Jest to program, którego założeniami są:

• Zasiej ziarno miłości, odwagi i pewności siebie w SOBIE i najmłodszych.
  • Dodaj skrzydeł –naucz się rozwijać wewnętrzną motywację u dzieci.
  • Zadbaj o przyszłość pełną wiary w siebie i swoje możliwości. To najlepszy prezent, jaki możesz podarować dziecku.

Program działa wielopokoleniowo i jest realizowany w wygodny sposób w formie spotkań online.

Szkoła wzbogaca swój program edukacyjny o zakres rozwoju mentalnego dzieci, którego brakuje w polskim programie edukacyjnym. Dołączając do programu Świadomość Procentuje, szkoła wspiera uczniów w zdobywaniu przez nich nowych kompetencji społecznych: zrozumieniu siebie, pewności siebie, lepszej komunikacji własnych potrzeb.

W programie biorą udział jednocześnie dzieci, nauczyciele oraz rodzice. Wszyscy pracują nad tą samą tematyką- dostosowaną do potrzeb danej grupy. Daje to pewność, że każda z tych grup rozumie siebie wzajemnie i mówi jednym głosem. Wprowadzenie tej innowacji edukacyjnej gwarantuje wyróżnienie się na rynku oświatowym.

Projekt trwa 10 tygodni rozwoju mentalnego dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Daje gotowe narzędzia do pracy z dziećmi, dzięki którym będą wiedzieć, jak pokonać strach przed działaniem, dowiedzą się o tym, co ich tak naprawdę powstrzymuje przed spełnieniem swoich marzeń, dowiedzą się również, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami i emocjami. Projekt zachęca dzieci i rodziców do jeszcze lepszego zrozumienia siebie i swoich potrzeb w łatwy i przyjemny sposób.

Informacje kiedy i o jakiej tematyce jest spotkanie online dla rodziców przekazuje nauczyciel, a spotkania dla dzieci i ich realizacja odbywa się w szkole podczas edukacji społecznej.

Koordynator projektu p. Ewelina Nowak