Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  1. września obchodziliśmy w szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W matematycznych zmaganiach wzięła udział cała społeczność szkolna i mieszkańcy osiedla Kazimierza Wielkiego. Wszyscy mieli okazję nadrobić „tabliczkowe” zaległości po wakacjach.

Komisje i patrole egzaminacyjne – uczniowie klasy 6A pod opieką asystentów z klasy 8D  i koordynatora szkolnego, przepytywali chętnych uczniów i osoby dorosłe. Patrole, zaopatrzone w kolorowe transparenty i balony, wyszły również na teren osiedla, egzaminując przypadkowych przechodniów.

Przygotowania do ŚDTM trwały kilka tygodni. Uczniowie wykonywali plakaty, rekwizyty, dekorowali szkołę, ćwiczyli tabliczkę mnożenia, a przede wszystkim świetnie się bawili.

Tegoroczne egzaminy, do których przystąpiły 434 osoby wyłoniły 178. EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA. Zwycięzcom gratulujemy, a tym, którym się nie powiodło, być może szczęście dopisze następnym razem. Zapraszamy do zabawy za rok!

Zapraszamy do galerii …