ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

          Od 22 kwietnia 1990 roku w Polsce obchodzony jest Dzień Ziemi. Przypomina nam on o konieczności ratowania naszej planety przed wyniszczeniem.

          Klasa I d dużo wie, co warto zrobić, aby zadbać o środowisko.

Odpowiednio posegregowane odpady poddawane są recyklingowi. Dzięki temu zmniejsza się ich ilość, a część surowców jest ponownie wykorzystywana. Uczniowie poznali drugie życie śmieci, o czym świadczą zabawki wykonane  z surowców wtórnych. Natomiast prace plastyczne wskazują na konieczność oszczędzania wody. Warto rozsądnie nią gospodarować. Uczniowie nauczyli się także sprzątać po sobie.

Natomiast dzieci z klasy I c i I e, chcąc przekonać innych, że warto być eko, wykonały ekologiczne koszulki. Ponadto za pomocą krótkiej prezentacji wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia.

        Cieszmy się życiem na Ziemi! Podziwiajmy różnorodność naszej planety i chrońmy ją nie tylko od święta.