DOKUMENTY REGULUJĄCE PRACĘ ŚWIETLICY SP2:

ŚWIETLICA SZKOLNA

czynna w godz. : 6.45 – 16.00

sala 9 i 10- parter

Świetlica wita was,
Tu szybko mija czas.
Radosny uśmiech dzieci,
Jak ptak ku słońcu leci.
Na twarzach uśmiech promienny,
Dla nas jest zawsze bezcenny.
Więc przyjdź do naszej świetlicy.
Najweselszej w okolic

Mikołajki w świetlicy szkolnej

Jak tradycja nakazuje, 6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja. Każdemu z nas imię to kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami.

W tym roku podczas Mikołajek w świetlicy szkolnej  dzieci poznawały opowieści związane ze św. Mikołajem, rozmawiały o tradycjach mikołajkowych obchodzonych w  ich domach i na świecie. Wykonywały także mikołajowe czapki, choinki, łańcuchy, którymi później przyozdobiły szkolną choinkę. Dzieci śpiewały piosenki o tematyce świątecznej i brały udział w quizie dotyczącym wiedzy o Mikołaju.

Tego dnia wśród dzieci dominował kolor czerwony, uczniowie też przyszli w czapkach mikołajkowych. Był to wspaniale spędzony czas.

Andrzejki w świetlicy szkolnej

29 listopada 2022 r. obchodziliśmy andrzejki w świetlicy szkolnej. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. Mogły dowiedzieć się, jaki zawód będą wykonywały, powróżyć, jak będzie miał/a na imię ich sympatia. Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę. Aby spełniły się nasze andrzejkowe wróżby, każdy z uczestników mógł wrzucić grosik do miski z wodą. Po wróżbach przyszedł czas na tańce przeplatane różnymi konkursami. Radość i uśmiechy na twarzach dzieci, potwierdziły, że andrzejki im się podobały. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, mają one jednak niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

W piątek, 25.11.2022 r., społeczność naszej szkoły uczciła Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie zapoznali się z historią maskotki, słuchali wierszy i piosenek, a także chętnie prezentowali swoje ukochane Misie  i opowiadali o nich . Dzieci rozwiązywały karty pracy, a także korzystały z gier i quizów z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Miła atmosfera obchodów Święta Pluszowego Misia i radość dzieci na długo pozostaną w naszej pamięci.

Narodowe Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej

Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnienia odzyskanie, po 123 latach niewoli, w 1918 roku przez Polskę niepodległości. Chcąc przybliżyć to święto naszym wychowankom, już od 7 listopada prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego Święta. Wspólnie przygotowały, różnymi technikami, prace plastyczne – flagi, godło i mapa Polski malowane kredkami i flamastrami oraz wykonały kokardy w barwach narodowych.

Korzystając z tablicy interaktywnej, zaprezentowaliśmy informacje i filmiki dotyczące omawianego Święta. Uczniowie utrwalili zdobytą wiedzę, rozwiązując quizy  i anagramy. Dzieci wysłuchały pieśni patriotycznych i melodii żołnierskich.

———————————————————————————————————————————

Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy szkolnej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  w świetlicy szkolnej przez cały tydzień uczniowie brali udział w zajęciach poświęconych trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela. Uczniowie pod opieką wychowawców świetlicy przygotowywali prace plastyczne techniką origami Kwiaty dla Pani. Z pomocą tablicy interaktywnej poznawali wypowiedzi  znanych osób na temat nauki i zawodu nauczyciela. Uczniowie mogli także sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując różne quizy, anagramy. Uatrakcyjnieniem zajęć było słuchanie i śpiewanie piosenek związanych z Dniem Nauczyciela.

Nauczyciele świetlicy dziękują za wszystkie życzenia i gesty sympatii.

Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej

W piątek, 30 września 2022r. w świetlicy szkolnej z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki wraz z wychowawcami świetlicy przygotowały dla chłopców niespodziankę. Obchody zaczęliśmy od złożenia życzeń i odczytania wiersza pod tytułem: Dzień Chłopaka. Później wszyscy wzięli udział w quizie: „Jak powinien zachowywać się dżentelmen?”. Następnie uczennice wręczyły zabawne wąsy, które wraz z uśmiechem zagościły na twarzach chłopców.

Największą frajdą dla wszystkich uczniów okazało się wykonanie wspólnego plakatu, który przedstawia ich ulubionego bohatera – Kapitana Ameryka.

W dalszej części każdy, kto miał ochotę, mógł zatańczyć przy muzyce. Było wesoło, głośno i bardzo miło. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, które zamieszczamy w galerii.

———————————————————————————————————————————–

Wrzesień – witaj szkoło!

Czas wakacyjnego odpoczynku już za nami. Uczniowie gotowi do nowych wyzwań, z uśmiechem powrócili do szkoły. Pierwszoklasiści odważnie i ochoczo angażowali się w zabawy integracyjne. Wysłuchali, jakie zasady panują w świetlicy szkolnej, a także poznali regulamin. Aura sprzyjała, więc korzystali z możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wszystkim dzieciom przypadła do gustu sala zabaw, w której mogły wykazać się swoją sprawnością fizyczną.  Korzystały także z tablicy interaktywnej, rozwiązując krzyżówki i anagramy na temat: Witaj szkoło.