,,Szkoła pamięta” – wycieczka śladami włocławskich pomników

,,Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”.

Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Kształtowanie postaw patriotycznych służy identyfikacji narodowej i kulturowej, przygotowuje do życia w społeczeństwie, wpływa na kształtowanie więzi z krajem.
           25 października 2019 r. w ramach akcji ,,Szkoła pamięta” uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią p. Joanną Milewską i p. Łukaszem Rutkowskim uczestniczyli w wycieczce patriotycznej ,,Śladem pomników”. Szóstoklasiści odwiedzili: Pomnik Sapera, obelisk poległych żołnierzy 14 Pułku Piechoty, Pomnik Armii Krajowej, Miejsce Pamięci Pracowników Fabryki Fajansu, Pomnik Żołnierza Polskiego, Pomnik Szarych Szeregów, Kamień Pamięci więzionego w tym miejscu Biskupa Michała Kozala i Nauczycieli. Zapalone znicze w miejscach pamięci narodowej stanowią wyraz hołdu dla poległych w czasie II wojny światowej.