Szkolny Dzień Kartki z Pamiętnika- 22.09.2014 r.

Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły zaangażowani byli w wykonanie specjalnych zadań mających na celu doskonalenie umiejętności redagowania pisma użytkowego-pamiętnika oraz wdrażanie do dbałości o estetykę wykonanego tekstu i zrozumienia znaczenia pamiętnika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klasy 0-1-słuchały fragmentów książki Marii Kownackiej „Plastusiowy Pamiętnik” i wyklejały z plasteliny głównego bohatera Plastusia.

Klasy 2 – przeprowadzono pogadankę na temat :”Jak możemy zachować w pamięci wspomnienia?”, oglądały różne formy pamiętnikow i układały krótkie wierszyki -rymowanki o pamiętniku.

Klasy 3- rozmawiały o znaczeniu i roli pamiętnika i tworzyły krótkie formy wypowiedzi pisemnej na temat : „Mój najfajniejszy dzień wakacji”.

Klasy 4 – Zostały zapoznane z zasadami i wskazówkami dotyczącymi prowadzenia pamiętników oraz ich formami. Wykonywały kartki z pamiętnika w formie elektronicznej na dowolny temat.

Klasy 5- Wykonywały pracę na temat : „Kartka z pamiętnika naszej klasy”.

Klasy 6 –  Wykonywały pracę na temat : „Kartka z pamiętnika ulubionego bohatera literackiego”.