„Olimpijska energia jednoczy nasze szkoły i regiony!”

„Projekt Olimpijska energia jednoczy nasze szkoły i regiony!’ to niepowtarzalna inicjatywa, która ma na celu złączenie sił uczniów i nauczycieli z różnych szkół i regionów w duchu olimpijskiej energii.

W ramach naszej innowacyjnej inicjatywy, uczniowie klas szóstych nawiązali współpracę ze szkołami o tej samej nazwie, ale pochodzących z różnych regionów. Celem naszego projektu jest poznanie i zrozumienie innych tradycji, kultur i dziedzictwa naszego pięknego kraju.

Nasi uczniowie będą mieli okazję wymieniać się doświadczeniami, uczyć się od siebie nawzajem i odkrywać fascynujące różnice i podobieństwa. Będą mieli szansę zanurzyć się w lokalnych tradycjach, poznać wyjątkowe zwyczaje i delektować się bogactwem kulturowym różnych regionów Polski.

Ta współpraca będzie trwała przez trzy lata, obejmując klasy 6-8. To oznacza, że nasi uczniowie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby nawiązać trwałe przyjaźnie, poznać różnorodność naszego kraju i zbudować więzi, które przetrwają długo po zakończeniu tego projektu.

Oto nasze partnerskie szkoły:

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku
  • Szkoła Podstawowa nr 35 im. Polskich Olimpijczyków w Toruniu
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Brodnicy
  • Szkoła Podstawowa nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie

NASZE RELACJE :

KLASA 6 A

W 2022r nawiązaliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową Nr 35 im. Polskich Olimpijczyków w Toruniu. Po wymianie korespondencji z klasą 6b i wychowawcą  p. Magdaleną Nosek nadszedł czas na spotkanie. Zaprosiliśmy naszych partnerów na II Międzyszkolną Olimpiadę Lekkoatletyczną. Krótkiemu powitaniu w klasie towarzyszyła nie tylko ciekawość, ale i niepewność. Szybko jednak pierwsze lody zostały przełamane i reprezentacje obu klas wzięły udział w zawodach sportowych przy obustronnym dopingu. Po wspólnym posiłku nadszedł czas pożegnania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

KLASA 6 B

Klasa 6b podjęła współpracę z klasą 6c ze Szkoły Podstawowej nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie. Współpracę rozpoczęliśmy od napisania listu , w którym każdy z uczniów naszej klasy przedstawił się oraz opisał krótko swoje zainteresowania. List wraz życzeniami wysłaliśmy do Warszawy na Święta Wielkanocne. Naszym kolegom ze szkoły partnerskiej wysłaliśmy również nasze zdjęcie.

KLASA 6 C

Klasa 6 c wraz z wychowawcą nawiązała współpracę z uczniami klasy 6 b ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku. Współpraca rozpoczęła się od nawiązania kontaktu telefonicznego z wychowawcą klasy 6b  p. Małgorzata Cichocką i przedstawienia harmonogramu współpracy, następnie uczniowie naszej szkoły napisali listy do uczniów z Ciechocinka. W listach opisywali swoje zainteresowania, hobby dołączając własnoręcznie wykonane karty bożonarodzeniowe z życzeniami. Podczas wigilii klasowej zrobiliśmy sobie wspólnie zdjęcie, które przesłaliśmy uczniom z Ciechocinka, oni zaś wysłali nam zdjęcie z mikołajek.  Uczniowie klasy 6 b  wysłali nam kartę świąteczną i napisali listy. Na godzinie wychowawczej wspólnie odczytywaliśmy listy od nowo poznanych kolegów i koleżanek. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wysłaliśmy kartę świąteczną z życzeniami. 

KLASA 6 D

Klasa 6d z wychowawcą Barbarą Woźniak współpracuje z kl 6 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy im. Polskich Olimpijczyków.
Działania: 
Październik 2022r .wybór szkoły , nawiązanie znajomości.
Grudzień 2022r.  – Przesłanie listów powitalnych i kartek świątecznych na Boże Narodzenie 2022.
                              Otrzymanie listów powitalnych od klasy z Brodnicy.
Luty 2023  – Telefoniczne ustalenie terminów odwiedzin z p. Jolantą Teodorską wychowawczynią klasy z Brodnicy –  klasa z Brodnicy przyjedzie na Międzyszkolną Olimpiadę Lekkoatletyczną,  natomiast my mamy zaproszenie na Dzień Patrona
Marzec 2023 – Otrzymanie listów od klasy z Brodnicy o zainteresowaniach uczniów.
Kwiecień 2023 – Wysłanie listów oraz kartki świątecznej Wielkanoc 2023 do klasy z Brodnicy.
Kwiecień 2023r. – Pierwsze spotkanie na żywo z zaprzyjaźnioną klasą wraz z wychowawczynią p. Jolantą Teodorską oraz udział uczniów z Brodnicy w Międzyszkolnej Olimpiadzie Lekkoatletycznej.  Miło było nam również gościć Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy – p. Ewę Hekert.

Fotorelacja: 
Grudzień 2022 – Zdjęcia z wigilii klasowej podczas której otrzymaliśmy pierwsze listy.


Kwiecień 2023 – Zdjęcia z olimpiady z udziałem uczniów z Brodnicy.