Uczymy dzieci programować

Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się dzieciom na każdym etapie ich życia. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji.

Uczniowie klasy 3 d przystąpili do programu we wrześniu 2019 roku i będą w nim uczestniczyć do stycznia 2020. Raz w tygodniu realizują zadanie wynikające z terminarza zadań, starają się jak najlepiej wykorzystać pomoce oferowane przez autorów.

Zapraszamy do galerii …