Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

„W szkole Was witamy, do ciekawego świata nauki zapraszamy” to hasło, które towarzyszyło uczniom klas pierwszych podczas ślubowania. W piątek, 21 października 2022 roku w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość-najmłodsi uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Zanim jednak to nastąpiło, pierwszoklasiści pięknie zatańczyli poloneza, a następnie każda klasa się pochwaliła, czego się już w szkole nauczyła. Nie zabrakło także prezentacji klas. Uczniowie zatańczyli do dobrze znanych zabaw: „ Kółko graniaste”, „Mam chusteczkę haftowaną”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Brawa po każdym pokazie świadczą, że prezentacje klas podobały się nie tylko przejętym Paniom Wychowawczyniom i Rodzicom, ale także zaproszonym gościom.

Po występach przyszedł czas na najważniejszy moment uroczystości: ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia. Na zakończenie uroczystości głos zabrali: p. dyrektor Magdalena Lewandowska i p. wizytator Tomasz Pawlicki. Pierwszoklasiści z rąk p. wicedyrektor Małgorzaty Pinkowskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, które będą im przypominać ten ważny dzień.