VII Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

WŁOCŁAWEK 18 GRUDNIA 2019 ROK

Uczniowie:

Marcin Giszczak                     kl. VIIIc

Marta Golubska                      kl. IIa

reprezentowali naszą szkołę w VII Konkursie Na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, który odbył się w Klubie „Zazamcze” ul. Toruńska 87  we Włocławku, pod kierunkiem Pani Jadwigi Terpińskiej, s. Emanueli Oleskieji ks. Piotra Mosaka wykonali przestrzenną pracę plastyczną – szopkę bożonarodzeniową, która uwzględniała historię Włocławka, jego współczesny pejzaż i elementy folkloru kujawskiego.

Zajmując:

w kategorii szkoła podstawowa: klasy V-VIII:

MARCIN GISZCZAK      III MIEJSCE (dyplom i nagroda pieniężna)

w kategorii szkoła podstawowa: klasy: I-IV:

MARTA GOLUBSKA      WYRÓŻNIENIE (dyplom)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć artystycznych.

         Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt w roku. Obok wymowy religijnej, posiada ogromny wymiar rodzinny; łagodzi nastroje, łączy pokolenia i przysparza miłości. Jedną z jego tradycji jest budowa szopek. Zwyczaj ten sięga XIII wieku, a bożonarodzeniowa szopka w sposób szczególny wpisała się  w świąteczny klimat.