„Wakacje z Fundacją” ANWIL dla Włocławka

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków od 6 do 17 lipca 2020 r. zorganizowany był wypoczynek dla dzieci spędzających wakacje w swoim miejscu zamieszkania.Nasza szkoła otrzymała grant w ramach projektu „Wakacje z Fundacją”  w wysokości 14758zł. Wypoczynek przebiegał zgodnie  z celem projektu – był bezpieczny, kreatywny i atrakcyjny. Dzieci odbyły szereg wycieczek. W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu i miały do dyspozycji 6 pięter edukacyjnej zabawy. Podczas pobytu w Goreniu w Parku Krajobrazowym przeszły ścieżką edukacyjną poznając bardzo wiele ciekawostek o niektórych przedstawicielach  tamtejszej fauny i flory.  Niesamowitą atrakcję stanowił  przejazd ciuchcią. W Parku Linowym i kręgielni dzieci miały okazję sprawdzić swoją sprawność. W CK Browar B uczestniczyły w warsztatach ceramicznych tworząc  różne formy przestrzenne. Uczestniczyły w spektaklu pt. „Przygody Baltazara Gąbki” w wykonaniu Teatru Profilaktycznego „Blaszany Bębenek”. Dzieci były na wycieczce w Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie zostały wprowadzone w świat roślin nietypowych, ich wygląd i znaczenie w ekosystemie. Brały też udział w zajęciach warsztatowych. Dużą atrakcją był pobyt na miejskiej plaży Beach Haven. Należy podkreślić, że przez cały czas trwania wypoczynku szczególną uwagę zwracano na bezpieczeństwo uczestników w szczególnej sytuacji COVID – 19.

Zapraszamy na prezentację podsumowującą