Warsztaty zdrowego żywienia

W dniach 18-26 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyły się Warsztaty zdrowego żywienia w ramach  programu dla szkół, prowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który wspiera zdrowe odżywianie wśród uczniów. W warsztatach edukacyjnych  wzięli udział uczniowie klas I-III i IV-V, w sumie 15 grup. Uczestnicy warsztatów dowiadywali się, jakie znaczenie ma  dieta bogata w owoce, warzywa i produkty mleczne oraz poznawali jej wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. Mogli zaplanować zdrowe posiłki i przygotować proste przekąski. Panie prowadzące zajęcia uświadomiły uczniom, skąd pochodzi ich jedzenie, jak są uprawiane owoce i warzywa oraz jak produkowane są produkty mleczne, ze szczególnym uwzględnieniem produktów regionalnych i ekologicznych. Zwróciły też uwagę na to, jak ważne jest niemarnowanie żywności, jakie mogą być konsekwencje marnotrawstwa i niewłaściwego przechowywania jedzenia. Ponadto zachęciły uczniów do  aktywnego uczestnictwa w działaniach proekologicznych, np. zakładania i pielęgnacji ogródków klasowych.

Dwugodzinne warsztaty bardzo podobały się ich uczestnikom. Uświadomiły uczniom, co mogą robić, aby zadbać o siebie, swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich.

Program finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego.