Wolontariat

Razem dla Gabrysi

   W piątek, 10.03.2023 r., już po raz drugi zorganizowaliśmy kwestę na rzecz uczennicy Gabrysi. Pozyskane datki przekazane zostaną, przez Radę Rodziców, na rzecz Fundacji Kawałek Nieba, która wspiera Gabrysię w walce z nowotworem złośliwym kości. Kwota, którą tym razem udało się zebrać to 965 złotych, Po raz kolejny dziękujemy całej Społeczności szkolnej, wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom za okazane serce i zaangażowanie w przedsięwzięcie.

Kiermasz Bożonarodzeniowy – pomoc w organizacji przedsięwzięcia

We wtorek, 20.12.2022 r., na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy Bożonarodzeniowy Kiermasz, z którego dochód został przekazany na doposażenie klas I – III, a także świetlicy szkolnej. Nasi wolontariusze pomogli zorganizować przedsięwzięcie, byli niezastąpieni podczas obsługi, pełniąc różne funkcje. Dzieci obecne na kiermaszu mogły wykonać zdjęcie ze św. Mikołajem. Śnieżynki zapraszały i prowadziły Gości w wyznaczone miejsca.

Kiermasz Bożonarodzeniowy nie odbyłby się bez zaangażowania nauczycieli świetlicy szkolnej,  wychowawców, uczniów i rodziców z klas młodszych, a także nauczycieli techniki i plastyki, którzy dostarczyli przepiękne przedmioty. Stoiska obfitowały  w różnorodne bombki, stroiki, rzeźby i inne ozdoby związane z nadchodzącymi Świętami. Panowała magiczna atmosfera – za co dziękujemy wszystkim obecnym!

Sanie Św. Mikołaja – zbiórka żywności dla seniorów z naszego miasta
(współpraca z p. K. Marszałek, 21.11.2022 r. – 21.12.2022 r.)

Już w listopadzie ruszyły Sanie Świętego Mikołaja, czyli bożonarodzeniowa zbiórka żywności Stowarzyszenia „Przyjazny Włocławek”. Społeczność naszej szkoły przekazała blisko 80 kg żywności dla najuboższych mieszkańców naszego miasta. Wolontariusze nie tylko dołożyli swoją cegiełkę, przynosząc produkty długoterminowe, ale także układali i przeliczali produkty.

Pamiętamy o Tobie – Św. Mikołaj i Ja w SP 2
(21.11.2022 r. – 12.12.2022 r.)

Już w listopadzie rozpoczęliśmy przygotowania i poszukiwanie pomocników św. Mikołaja, którzy mogliby spełnić marzenia dzieci z Domu Małego Dziecka Maluch.

Wymarzone prezenty dotarły do dzieci, które napisały listy do św. Mikołaja. Udało się obdarować dwudziestu pięciu podopiecznych Placówki.

Serdecznie dziękujemy.

Udział uczniów SP2 w Andrzejkowym Charytatywnym Talent Show dla Oli i Gabrysi.

We wtorek, 29 listopada 2022r. w Centrum Kultury Browar B. odbył się Andrzejkowy Talent Show dla Oli i Gabrysi. Wśród zgłoszonych do konkursu, na scenie, wystąpili utalentowani uczniowie: Nicola Spychalska z kl. 8b, Karol Daniel z kl. 6a, których dopingowali koledzy z naszej szkoły. Podczas koncertu wykupowali cegiełki,  a zebrana kwota została przekazana na leczenie chorej Oli i Gabrysi.

Organizatorami koncertu było III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku oraz koło wolontariatu LMK.

Półmaraton Włocławek
09.10.2022 r.

W naszej szkole działają wspaniali Wolontariusze, którzy poświęcili swój wolny czas, aby uczestniczyć w szkoleniu z udziałem p. Elżbiety Górskiej w Hali Mistrzów. To spotkanie- tydzień wcześniej- było warunkiem udziału w organizacji imprezy 9. Edycji ANWIL Półmaratonu Włocławek.

Opiekę nad wolontariuszami, podczas przedsięwzięcia, pełnili rodzice, a także p. Marlena Szląskiewicz. Dziękujemy wszystkim obecnym za zaangażowanie, poświęcony czas i miłą atmosferę.

Kwesta pieniężna na rzecz Piotra podczas meczu Anwil Włocławek

W sobotę, 22.10.2022 r., w trakcie meczu Anwil Włocławek Wolontariusze  z naszej szkoły kwestowali na rzecz Piotra Drapińskiego. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom i ich rodzicom, a także za hojność darczyńcom obecnym na meczu, za poświęcony czas i miłą atmosferę.

Dzień Papieski – kwesta na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży

(Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia)  

XXII Dzień Papieski obchodzony był 16 października 2022r.  W tym roku przebiegał pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II, ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Dzień Papieski jest wyrazem wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. W tym dniu zbierane były pieniądze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży, z niezamożnych i ubogich rodzin.

Wolontariusze z naszej szkoły dołączyli do sztabu, który zgłosiła p. Krystyna Marszałek.

Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom, Rodzicom, a także darczyńcom za hojność i okazaną dobroć.

Kwesta Kawałek Nieba dla Gabrysi

 W dniach 6.10.-7.10.2022 r. w naszej szkole przeprowadzono kwestę na rzecz uczennicy Gabrieli Insadowskiej chorej na nowotwór złośliwy kości. Pozyskane datki,    w kwocie 3 tys. złotych, zostały przekazane przez Radę Rodziców na konto Fundacji Kawałek Nieba.                                                                                                                            Dziękujemy całej Społeczności, wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom za zaangażowanie w przedsięwzięcie.

Zbiórka karmy – wsparcie karmicieli kotów i psów, które zostały porzucone
i pokrzywdzone przez człowieka 

Od 03.10.2022 r. do 13.10.2022 r. na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt porzuconych i pokrzywdzonych przez człowieka. Dzięki zaangażowaniu naszej społeczności, a także wrażliwości i otwartym sercom udało się zebrać blisko 300 kg pożywienia oraz akcesoria pomocne przy opiece nad czworonogami (m.in.: koce, miski, legowiska).