Wróżby, czary-mary- andrzejkowe nie do wiary!

W dniach 29.11.2023 r. i 30.11.2023r. uczniowie klas 4c i 4d oraz 5a i 5c wzięli udział w warsztatach andrzejkowych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku. To była niepowtarzalna okazja, aby odkryć tajniki dawnych obrzędów andrzejkowych, dowiedzieć się więcej o zwyczajach andrzejkowych kultywowanych przed laty w naszym regionie oraz zanurzyć się w fascynującym świecie przepowiedni i wróżb.

Uczniowie, z dużym dystansem i z poczuciem humoru, odkrywali swoją przyszłość, przekonując się, jaki będą wykonywać zawód, czy spotkają swoją miłość, kogo czeka niespodzianka, a kogo bogactwo oraz jakie marzenia spełnią się w najbliższym czasie. Czy warto zaufać andrzejkowym wróżbom? Przyszłość pokaże.  

Dziękujemy Organizatorowi za stworzenie wspaniałej atmosfery do integracji zespołu klasowego oraz za przypomnienie o szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

Wiem, zabrzmi to przewrotnie-

My współcześni, przekonaliśmy się dzisiaj, że świat magii i czarów nie kończy się na Harrym Potterze 😊.