„Wszystkie dzieci nasze są…”

1 czerwca to ulubiony dzień  wszystkich dzieci. To czas zabawy, który w tym roku szkolnym w naszej szkole przebiegał pod hasłem: „ Uśmiech na twarzy- pomoc  dla Gabrysi w sercu”. Dzięki zaangażowaniu rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów na tarasie i boisku szkolnym zorganizowany został Festyn Rodzinny, podczas którego przeprowadzono między innymi loterię fantową. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wokalne, taneczne, recytatorskie, sportowe. Było ich naprawdę bardzo dużo. Zainteresowaniem cieszyły się różnorodne stoiska przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Były stoiska tematyczne, np. historyczne, chemiczne, prezentujące japońskie komiksy i kulturę Ukrainy, zachęcające do wymiany książek, a także kulinarne z hot-dogami, ciastami i lemoniadą. Nie zabrakło także atrakcji typu: malowanie twarzy i tatuaży, zaplatanie warkoczyków, foto-budka. Można było także zwrócić się do Wróżki z prośbą o przewidzenie wakacyjnych atrakcji.  Świetnie bawili się także ci, którzy tworzyli obrazy na prześcieradłach i folii stretch oraz rywalizowali na ergometrach wioślarskich czy w rzutach nerfem. Niektórzy skorzystali z zaproszenia do wspólnych skoków przez skakankę. Nie zabrakło także pokazów strażackich, znakowania rowerów i spotkania z policyjnym psem. Chętni mogli zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi.

FOTOBUDKA

Poza tym na terenie szkoły odbył się turniej szachowy i zawody w układaniu kostki Rubika na czas.

TURNIEJ SZACHOWY
I m-ce Winiecki Remigiusz kl. 8e
II m-ce Kurjata Wojciech kl.7a i Rakoca Wiktor kl.7c (remis)

KOSTKA RUBIKA
Klasy 1-3
I miejsce Kacper Osowski III B
II miejsce Aleksander Łopiński II D
III miejsce Maja Czupryniak II A

Klasy 4-8
I miejsce Jakub Rożnowski V C
II miejsce Wojciech Bajraszewski VIII B
III miejsce Kacper Rajewski V A

Uczniowie klas piątych wzięli udział w grze terenowej. Wykazali się wiedzą o Polsce i Unii Europejskiej. Ponad godzinę zmagali się z ośmioma zadaniami, łamigłówkami i zagadkami, które za każdym razem przybliżały ich do mety. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 5b, która docierała do kolejnej stacji jako pierwsza, tym samym pokazując sprawność fizyczną i umysłową. Pozostałe klasy również docierały do wyznaczonych celów i zadziwiały pomysłami i sposobami rozwiązywania zadań.  I miejsce przypadło uczniom klasy 5b, II miejsce- 5a , III miejsce- 5c. Jako czwarta dotarła grupa dziewczynek z klasy 5d, które zmagały się z konkurencjami w okrojonym składzie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Festyn rodzinny zakończyła wspólna zabawa „Just dance”. Uśmiech na twarzach dzieci to najlepszy dowód na to, że czas spędzony razem dał wszystkim wiele radości.

Cały dochód z Festynu Rodzinnego w kwocie 9527,60 przeznaczony został na leczenie naszej uczennicy, Gabrysi Insadowskiej. Zbiórkę zorganizowali „Wielcy dla Gabi”. Organizatorzy „Wielkiej zbiórki dla Gabi” posiadają zgodę Ministerstwa Spraw  Wewnętrznych i Administracji nr 2022/5023/KS.