,,Wszystkie moje mamy” – Renata Piątkowska

5 września 2018 r. uczniowie klas 5d i 5e mieli wielką przyjemność uczestniczenia w spotkaniu z autorką literatury dla dzieci i młodzieży Panią Renatą Piątkowską, podczas którego oprócz rozmowy na temat książki ,,Wszystkie moje mamy” wysłuchali informacji dotyczących życia i działalności Ireny Sendlerowej.
W skupieniu i z ogromnym wzruszeniem śledzili losy Szymka Baumana – głównego bohatera książki, którego dorastanie przypadło na okres II wojny światowej. Próbowali zrozumieć dramat chłopca, który wraz ze swoimi rodzicami trafił do żydowskiego getta i jako jedyny z rodziny ocalał.
Pisarka w niezwykły sposób przedstawiła najsmutniejsze karty polskiej historii, przywołując osobę Ireny Sendlerowej – Polki, która uratowała tysiące żydowskich dzieci: ,,kobiety z krwi i kości, a nie anioła z pastelowego obrazka”, szalenie odważnej i nietuzinkowej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata.
Dziękujemy Pani Renacie Piątkowskiej oraz pracownikom Filii Biblioteki Miejskiej w Centrum Kultury ,,Browar B” za tę piękną lekcję literatury i historii polskiej.