Wycieczka do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

4 października 2022 roku uczniowie klas 2b i 2d wraz wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Celem wycieczki była popularyzacja wiedzy naukowej  i technicznej. Uczniowie zwiedzili  4 wystawy. Pierwsza z nich „ O Obrotach” poświęcona była idei koła i ruchu obrotowego, druga natomiast „Rzeka” nawiązywała do przepływającej nie tylko przez Toruń Wisły. Z trzeciej wystawy „Idee” uczniowie dowiedzieli się, co łączy nauki humanistyczne, nauki ścisłe oraz elementy sztuki. Czwarta wystawa „ To takie proste” obejmowała 26 eksponatów, wchodzących w skład czterech różnych stref: ,,Główka pracuje”, Mechaniczny plac zabaw”, TechnoŚwiat” oraz ,,Pomyśl, zrozum, zrób”.                                                                                  

Wycieczka do Torunia była bardzo ciekawa. Pokazała uczniom różnorodność otaczającego ich świata i dostarczyła mnóstwo wiedzy.