Wyjście do Browaru B

21 listopada 2022 roku  uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyli w spektaklu teatralnym w Browarze B. Przedstawienie zatytułowane „Widziane z Olimpu” było okazją dla klas czwartych do poznania, a dla klas piątych i szóstych przypomnienia mitologicznej wizji świata starożytnych Greków. Na scenie pojawił się Hermes – posłaniec bogów, który relacjonował wydarzenia. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstał świat oraz jak podzielili go między sobą Zeus, Hades i Posejdon. Widzowie poznali boginię mądrości – Atenę, zobaczyli Prometeusza i ludzi, których stworzył. Mieli także okazję poznać Demeter. Na koniec przedstawienia śledzili losy króla Koryntu – Syzyfa.
Spektakl przygotowany przez Teatr Lektur podobał się widzom, którzy na koniec nagrodzili aktorów gromkimi brawami.