Pierwszy Dzień Wiosny

W naszej szkole 21 marca przebiegał pod hasłem „Ale wkoło jest… zielono” , Obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur oraz zajęć z zakresu doradztwa zawodowego

Było różnorodnie. Sami zobaczcie 🙂

Klasy 1-3

Bieg Kolorowych Skarpet

W pierwszej turze wystartowali uczniowie klas 1-3, natomiast w drugiej turze oprócz naszych uczniów wzięła udział grupa „Biedronki” z Przedszkola Publicznego nr 35 im. Pluszowego Misia oraz grupa „Pszczółki” z Przedszkola Publicznego nr 9 „Akademia Przedszkolaka”. Bieg odbył się w ramach ogólnopolskiej inicjatywy, organizowanej przez Fundację COŚ DOBREGO-Bieg Kolorowych Skarpet 2024!Dzieci przebiegły 2 okrążenia i 1 krok, czyli uzyskały liczbę 21- tak jak odmienna para chromosomów u dzieci z Zespołem Downa. Nasza szkoła wraz przedszkolami znajdującymi się na osiedlu Kazimierza Wielkiego poprzez wspólne działanie zaszczepiła w dzieciach empatię i wrażliwość na piękno oraz różnorodność istot ludzkich. Koordynatorzy akcji: Ewelina Nowak i Katarzyna Floryńska.

Klasy 4-6

Spotkanie z wychowawcami – pogadanki nt. tradycji świątecznych na Kujawach, skąd wzięła się Marzanna? Wspólne robienie Marzanny z materiałów przyniesionych przez uczniów i dekorowanie sali na zielono, wiosenne akcenty w strojach uczniów.

Prezentacja Marzanny przez klasy, przemarsz.

Klasy 7

Aby przekonać uczniów, że jednak warto w tym dniu przyjść do szkoły, wychowawcy klas siódmych przygotowali dla nich lekcje- niespodzianki. Na biologii rozwiązywali oni łamigłówki i quizy, a także grali w biologiczny escape room. Na historii także nie zabrało atrakcji. Były kalambury, gdzie rozwiązaniem okazały się przydomki władców, historyczne puzzle oraz gra strategiczna ORP Orzeł. Na lekcji wychowania fizycznego był czas na nietypową rywalizację, np. gra w siatkówkę dużą piłką. Były też zabawy ćwiczące współpracę. Mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas. Lekcje na wesoło już za rok.

Klasy 8

   Uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawców i doradców zawodowych pierwszego dnia wiosny, udali się do ZUS-u we Włocławku. Młodzi ludzie poznali mechanizmy działania Sali Obsługi Klientów. Przybliżone zostały im tematy z zakresu ubezpieczeń społecznych, omówiono świadczenia, jakie przyznaje i wypłaca ZUS, świadczenia dla rodzin, a także formy elektronicznego kontaktu.

   Dziękujemy za miłą atmosferę, rzetelne przekazanie wiedzy, a także omówienie ścieżki edukacyjno – zawodowej, umożliwiającej podjęcie pracy w danej instytucji państwowej.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

W tym roku pierwszy dzień wiosny to również dzień, w którym odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” . W naszej szkole uczniowie wzięli udział w kategoriach: Żaczek, Maluch , Beniamin i Kadet. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Trzymamy kciuki za wysokie wyniki naszych uczniów.