Wystawa „Drzewa” Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego

Wydawnictwo: Dwie Siostry

18 stycznia 2023 r. uczniowie klasy 4 c z wychowawcą p. Pawłem Reroniem i nauczycielem bibliotekarzem, p. Iwoną Palińską- Kacprowicz  byli gośćmi Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku.

Czwartoklasiści zostali oprowadzeni po wystawie związanej z tematyką książki pt. „Drzewa”, odpowiedzieli na wiele pytań zgodnych z ich wiedzą przyrodniczą, wysłuchali fragmentu lektury pt. „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Treść książki przybliżyła uczniów do wspomnień z zabaw wakacyjnych  i pozwoliła zrozumieć problemy mieszkańców opisanej kamienicy.

Uczniowie klasy 4 c uczestniczyli także w lekcji bibliotecznej i zabawie relaksacyjnej. Było to spotkanie z piękną, pełną poezji opowieścią o wydźwięku ekologicznym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacja z pobytu w bibliotece.