X KONKURS NA NAJLEPSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ WŁOCŁAWEK 2022

Uczniowie:

Janek Lewandowski z kl. I a, Zuzanna Koziorowicz i  Adam  Koziorowicz z kl.  I b, Sandra Klimek z kl. I c, Pola Ciesielska z kl. I c, Dorota Ziółkowska  z kl. II b, Hania Kieszkowska i Kuba Krajewski  z kl. II c oraz Sandra Tomczak kl. IV c reprezentowali naszą szkołę w  konkursie, którego organizatorem był Klub „Zazamcze” Centrum Kultury „Browar B”.
Celem konkursu było propagowanie tradycji robienia szopek, prezentacja ich jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej oraz kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz tradycji.

Uczestnicy konkursu pod kierunkiem Pani Jadwigi Terpińskiej wykonali przestrzenne prac plastyczne- szopki bożonarodzeniowe, które  uwzględniły np.  historię Włocławka, jego współczesny pejzaż lub elementy folkloru kujawskiego.

W kategorii szkoła podstawowa:

klasy I-IV Janek Lewandowski z kl. I a zajął III miejsce, uzyskując dla szkoły dyplom i nagrodę pieniężną.

Pozostali uczniowie w kategorii rodzina otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Uczennica Sandra Tomczak z kl. IV c podczas rozdania nagród dodatkowo brała udział w występie artystycznym, śpiewając kolędy.

Nagrodzone i wyróżnione szopki są prezentowane w Centrum Handlowym Wzorcownia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz osiągnięć artystycznych.