XXIX Rajd z latarkami

7 listopada 2018 r. w naszym mieście odbył się XXIX Rajd z latarkami.Jego organizatorem był Włocławski Oddział PTSM.  Celem rajdu było uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 
         Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 15:30. Wtedy to wszyscy uczestnicy wyruszyli sprzed kościoła  św. Jana w kierunku Zawiśla. Tam odwiedzili Izbę Pamięci Narodowej, która znajduje się w Szkole Podstawowej Nr 8. Następnym punktem było zapalenie znicz pod Pomnikiem Obrońców Wisły 1920 r. i przejście na taras widokowy, na którym odbyło się  spotkanie przy ognisku i śpiewanie pieśni patriotycznych. Dodatkową atrakcją było wspólne pieczenie kiełbasek. Niesamowite przeżycie stanowiła okazja  do podziwiania  panoramy  naszego miasta w wieczornej scenerii. Rajd zakończył się po godzinie 19. wymarszem  w kierunku Bulwarów. 

            Naszą  szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6b pod opieką wychowawcy Pana Pawła Reronia oraz nauczycieli wspomagających Pani Małgorzaty Sołomonow  i Pana Mirosława Bartczaka.

Zapraszamy do galerii …