Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT

Z radością informujemy, iż Szkoła Podstawowa Nr 2 została jednym z zwycięzców edycji konkursu grantowego „Uczę się z ANWILEM”, popularyzującego naukę przedmiotów ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Projekt „Z chemią za Pan Brat” , którego autorem jest Pani Agnieszka Lamparska a koordynatorem Pani Ewa Cieślak, spotkał się z uznaniem komisji konkursowej.
W trakcie uroczystości, która odbyła się 30 listopada, ogłoszona została lista zwycięzców – szesnastu pomysłodawców projektów edukacyjnych oraz czterdziestu uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Włocławka, a także gmin ościennych. Beneficjenci otrzymają wsparcie finansowe, w ramach którego dofinansowane zostaną inicjatywy umożliwiające pokazanie praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu chemii, matematyki, fizyki oraz informatyki w kreatywny sposób.

„UCZĘ  się z ANWILEM” 

W   projekcie  pod  hasłem  „Z Chemią za Pan Brat”  realizowanego od grudnia  bieżącego roku szkolnego w ramach grantu  „Uczę się z ANWILEM”  cyklicznie dwa razy w miesiącu – w czwartek odbywały się  zajęcia  koła chemicznego, w trakcie których zainteresowani.  Uczniowie naszej szkoły mogli wykazać  się twórczym myśleniem i kreatywnością.

Podjęli się następujących przedsięwzięć:

  • Zrealizowano dwa projekty edukacyjne z  prelekcją dla zainteresowanych nt.  „ Chemia w życiu gimnazjalisty,   „ Sole wokół Nas”;
  • Powstał filmik : „ Doświadczenia chemiczne ”;
  • Odbyły się pokazy  chemiczne dla wszystkich zainteresowanych  uczniów  w trakcie  festynu szkolnego z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły   połączonego z  Dniem Dziecka;
  • Odbyły się pokazy  chemiczne zorganizowane  dla 6 grup dzieci z Publicznego Przedszkola  nr 35,  nr 9 i Niepublicznego „Kraina Bajek”.
Pokazy w Dzień Dziecka_Patrona
Pr. Anwil pokazy w trakcie festynu