Zajęcia edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Temat: „Biało-czerwone”.

„A w co wierzysz?

 W Polskę wierzę.”

 “Katechizm polskiego dziecka”,  W. Bełza

   Dnia 23 października -w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości-uczniowie klasy 4f wraz z wychowawcą p. Joanną Świeczkowską uczestniczyli
w zajęciach edukacyjnych pt. „Biało-czerwone”  zorganizowanych przez dział Informacyjno-Bibliograficzny w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku.  

   Mieli okazję z zakurzonych kart historii raz jeszcze przypomnieć sobie zagadnienia na temat zaborów i odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Lekcję uzupełnił warsztat, który dotyczył historii kokardy narodowej- najpiękniejszego symbolu patriotyzmu. Uczniowie samodzielnie ją wykonywali. Na pewno dumnie będą nosić w czasie obchodów 11 listopada.