Dzień Kota

9 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kota.  Celem tego święta było zwrócenie uwagi na znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom,  a także uwrażliwienie uczniów na  trudny koci los. W  związku z tym cała społeczność uczniowska włączyła się do zbiórki karmy dla kotów, a członkowie Koła Przyjaciół Zwierząt prowadzili sprzedaż gadżetów w celu pozyskania funduszy na leczenie chorych i porzuconych zwierząt. Karmę oraz darowiznę przekażemy dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami .

Ponadto w klasach młodszych  i oddziałach zerowych przeprowadzone zostały pogadanki nt właściwej opieki nad kotem, zaś  klasy IV-VI podjęły się wykonania następujących zadań:

Kl IV  –  plakat nt.  „Kot – mój czworonożny przyjaciel”

Kl. V –  hasło zachęcające do pomagania zwierzętom przetrwać zimę

Kl VI – prezentacja multimedialna nt. znaczenia kotów w życiu człowieka.