Zgrany Team, a my w nim!

Zajęcia warsztatowe „Zgrany Team, a my w nim!” prowadzone są w ramach projektu „Mała akademia emocji”. Pierwsze spotkania odbyły się we wrześniu w towarzystwie nauczyciela dogoterapeuty i jego psa. Zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze. Uczniowie wchodzili w interakcje z psem, mogli go głaskać, przytulać i wydawać komendy. Pies był dla nich motywatorem do podejmowania wielu innych aktywności zaproponowanych przez nauczyciela.

Podczas kolejnych spotkań uczniowie mieli okazję do lepszego poznania się, zaprezentowania swoich umiejętności i pasji. Chętnie brali udział w zabawach i grach zespołowych. Wykonywali różne zadania, m.in. puszczali wodze fantazji, tworząc własne prace plastyczne z wykorzystaniem farb i kolorowych, jesiennych liści. Zajęcia kończyły się zabawą z wykorzystaniem dywanu interaktywnego. Uczniowie uczyli się komunikowania swoich potrzeb i oczekiwań, motywowali się do działania, rozbudzali swoją kreatywność, a przede wszystkim mieli z tego frajdę i miłe wspomnienia. Emocji było wiele!