Zostań Mistrzem Lektur Szkolnych!

19 maja br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w konkursie Zostań Mistrzem Lektur Szkolnych. Młodzież zmagała się z pytaniami zamkniętymi i otwartymi dotyczącymi znajomości treści lektur obowiązkowych zgodnych z wymaganiami egzaminacyjnymi w roku szkolnym 2022/2023. Konkurs miał na celu: rozwijanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury, sprawdzenie stopnia znajomości treści lektur szkolnych przed egzaminem ósmoklasisty z języka polskiego, popularyzację literatury oraz propagowanie czytelnictwa lektur.

A oto laureaci Szkolnego Konkursu Zostań Mistrzem Lektur Szkolnych:

I miejsce- Malwina Pokrywińska, klasa 8f

II miejsce- Maja Wojciechowska, klasa 8f

III miejsce- Maja Kordylewska, klasa 8c

               Nicola Orlińska, klasa 8e

Zwycięzcom gratuluję wiedzy! Wszystkim uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału w konkursie. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród nastąpi podczas apelu podsumowującego II semestr roku szkolnego 2022/2023.

Organizator konkursu: Joanna Świeczkowska