Nasz zespół specjalistów
- PEDAGOG
p. M. Piernikowska
klasy I-III
sala 119
- PEDAGOG
p. K. Szylbert
klasy IV-VI
sala 3
- PEDAGOG
p. S. Michałek
klasy VII-VIII
sala 216
- PEDAGOG SPECJALNY
p. S. Michałek
sala 216
- PSYCHOLOG
p. M. Cisek
sala 200b
Daję sobie szansę – cykl spotkań z psychologiem
- 12
Profilaktyka to podejmowanie działań, skierowanych do różnych grup we współpracy z różnymi środowiskami i instytucjami, które mają na celu zapobieganie pojawieniu się lub rozwojowi zaburzeń, chorób lub innych niekorzystnych zjawisk społecznych.
W listopadzie nasza szkoła dzięki współpracy z Urzędem Miasta miała możliwość skorzystania z cyklu spotkań, po 5 godz. na każdy oddział, z psychologiem p. Anetą Sokołowską. Działania-w ramach profilaktyki uniwersalnej- były skierowane do uczniów trzech klas: 6b, 7a, 7d. Podejmowana tematyka skupiała się wokół zagadnień związanych z promocją zdrowego stylu życia, rozwijaniem postawy dbałości o zdrowie własne i innych ludzi, umiejętności dokonywania świadomych wyborów. Było to również rozwijanie postawy asertywności, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami w sytuacji przeżywania trudnych sytuacji życiowych.
Niezmiernie cieszymy się, iż nasi uczniowie mogli skorzystać z tego typu zajęć, gdyż profilaktyka uniwersalna nie tylko przeciwdziała pierwszym próbom podejmowania zachowań ryzykownych, ale także opóźnia ich inicjację.
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE - „BEZPIECZNE OTOCZENIE – RÓŻNE ASPEKTY” – klasy I - III
Funkcjonariuszka Straży Miejskiej we Włocławku p. Elżbieta Rybicka gościła w Szkole Podstawowej nr 2 19.11.2024 r., 22.11.2024 r. i 26.11.2024 r. Przeprowadziła dla uczniów klas I - III zajęcia profilaktyczne na temat „Bezpieczne otoczenie – różne aspekty”. Celem zajęć było kształtowanie u uczniów umiejętności przewidywania zagrożeń i ponoszenia konsekwencji swoich działań, utrwalenie zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności wezwania służb ratunkowych. Udzielono uczniom wskazówek, jak należy się zachować i czego nie należy robić w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą. Nie brakowało również elementarnych zasad dotyczących bezpiecznych zabaw w domu i poza nim. Uczniowie mieli okazję ćwiczyć umiejętności przewidywania niebezpiecznych zdarzeń i asertywność. Zajęcia miały także na celu dostarczenie uczniom wiedzy na temat cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści. Pod koniec spotkań mogli skorzystać z możliwości zadawania pytań. Mamy nadzieję, że dzięki rozmowom z funkcjonariuszką Straży Miejskiej nasi uczniowie będą bardziej ostrożni w swoich poczynaniach i unikną wielu niebezpieczeństw.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
- 6