• Zacznij od lekkiej

• Dziś ponad 100 naszych uczniów uczestniczyło w wydarzeniu "Zacznij od lekkiej". Dzieci miały okazję w formie zabawy zapoznać się z różnymi konkurencjami lekkoatletycznymi, rywalizując m.in. w skoku w dal z miejsca, rzucie vortexem, biegu wahadłowym oraz biegu przez płotki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, medal i opaskę. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klas 3 z naszej szkoły przygotowali wyjątkowy filmik promujący radość z głośnego czytania! Czytanie na głos to świetna zabawa i doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni!

• Być jak Olimpijczyk

• Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w mityngu lekkoatletycznym pod hasłem “Być jak olimpijczyk” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 35 im. Polskich Olimpijczyków w Toruniu. Z zawodów wracamy z kilkoma medalami:

Lena Wojciechowska - skok wzwyż

Agata Świeciak - skok w dal oraz bieg na 60m

Krystian Przygórski - skok w dal

Krystian Olesiński - rzut piłką lekarską

Wyjazd do Torunia stał się również okazją do spotkania klas partnerskich: 8a z naszej szkoły oraz 8b ze szkoły toruńskiej.

• Empatyczna Klasa

• Od października 2024 r. uczniowie klas szóstych będą uczestniczyli w piątej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EMP@TYCZNA KLASA. Ma on na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania. Różnorodne formy pracy podczas wykonywania comiesięcznych misji pomogą stworzyć wspierające się środowisko w klasie, w którym każdy czuje się akceptowany i szanowany. Dzięki temu projektowi uczniowie będą uczyli się integracji i budowania pozytywnych relacji.

EMP@TYCZNA KLASA jest odpowiedzią na kierunki realizacji polityki oświatowej państwa ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2024/2025.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2024 – NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI !

• „Na straży czystej Ziemi” to hasło 31 akcji, która rozpoczyna czwartą  już z kolei dekadę promocji idei nieśmiecenia w naturze. Nasza szkoła, jak co roku,  przyłączyła się do tej zacnej inicjatywy - do działania, by nasze otoczenie było czystsze, zdrowsze i bardziej przyjazne dla przyszłych pokoleń. Sprzątanie Świata to za każdym razem doskonała lekcja poszanowania naszego wspólnego środowiska. Uczy odpowiedzialności za naszą planetę, buduje świadomość ekologiczną.

Akcja w naszej szkole rozpoczęła się od pogadanki  tematycznej, dotyczącej ochrony środowiska oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci wokół szkoły czy na boisku szkolnym. 24 września 2024r. w ramach zajęć z wychowawcą uczniowie klas czwartych wyposażeni w wiedzę, worki, rękawiczki jednorazowe przystąpili do pracy z wielką radością i zapałem. Wszyscy entuzjastycznie  wyrazili ochotę na udział w tej akcji w przyszłym roku  i abyśmy zawsze mogli śpiewać piosenkę  Majki Jeżowskiej:

„My chcemy grać w zielone

I chcemy by za domem rosło drzewo

I żeby ptak śpiewał !”