• Dzień Edukacji Narodowej

•    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie, pod opieką Pani Joanny Świeczkowskiej, przygotowali wyjątkowy pokaz mody, dedykowany nauczycielom i pracownikom szkoły!

Na wybiegu mogliśmy podziwiać uczniów, prezentujących specjalne stroje symbolizujące różne przedmioty szkolne. Każdy z nich oddał hołd pracy nauczycieli i był pełen kreatywności oraz humoru!

Po pokazie Pani Dyrektor Magdalena Lewandowska wręczyła nagrody nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Serdecznie dziękujemy uczniom i Pani Joannie za wspaniały występ oraz gratulujemy nagrodzonym nauczycielom!

• Medale na Mistrzostwach Włocławka w sztafetowych biegach przełajowych.

•    Dzisiaj nasi uczniowie rywalizowali w Mistrzostwach Włocławka w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze dziewczęta w ramach Igrzysk Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i talentem, wygrywając rywalizację i stając na najwyższym stopniu podium oraz awansując na Mistrzostwa Województwa! Chłopcy również dali z siebie wszystko, zajmując zaszczytne 3 miejsce!

Na tych samych zawodach rywalizowali również nasi starsi uczniowie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tym razem zabrakło nieco szczęścia i znaleźli się poza podium, ale ich zaangażowanie i walka do końca zasługują na ogromne brawa! Dziękujemy wszystkim za wspaniałą postawę i determinację!

Nasi reprezentanci: Vanessa Karpińska, Gabrysia Ziółkowska, Nina Peplińska, Ania Przystałowska, Ala Lewandowska, Ala Krawczuk, Ala Gerba, Gabrysia Grabowska, Lena Wojciechowska, Ala Rusin, Agata Świeciak, Julia Szymańska, Aleksander Woźniak, Wojtek Walczak, Norbert Andrzejewski, Maciej Kozłowski, Łukasz Sadziński, Gabriel Matusiak, Filip Rutowski, Aleksander Łaziński, Franek Mazurek, Maciej Kordylewski, Krystian Przygórski

• Brązowe medale naszych piłkarzy!

•

W Mistrzostwach Włocławka w piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasi reprezentanci zajęli 3 miejsce. W finałach musieliśmy uznać wyższość SP 11 przegrywając 0-4 oraz SP 23 ulegając 2-3. Ogromne brawa .

Skłąd drużyny: Krystian Olesiński, Remigiusz Przystałowski, Oskar Przegiętka, Igor Rażewski, Michał Sroka, Gabriel Matusiak, Filip Rutowski, Aleksander Łyziński. Opiekun Piotr Olszewski.

• Nasi koszykarze wicemistrzami województwa

• W rozegranych finałach mistrzostw województwa w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3X3 nasi zawodnicy w meczu decydującym o 1 miejscu przegrali z drużyną SP 14 Włocławek 4-8. Wcześniej w półfinale pokonali 7-2 SP 18 Bydgoszcz. W fazie eliminacyjnej wygrali ze szkołami z Wielgiego i Brodnicy.

Skład: Antoni Dereszewski, Miłosz Sobczyński, Remigiusz Przystałowski, Szymon Spychalski. Opiekun Piotr Olszewski.

• Warto czytać z sercem, jak i o... sercu

•    7 października br. uczniowie klas 4b i 5c wzięli udział w III edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” organizowanej w ramach obchodów dwóch świąt- Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Celem przedsiewzięcia, oprócz promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, było również propagowanie zdrowego stylu życia oraz poszerzanie wiedzy na temat budowy i funkcjonowania serca.

Koordynatorem do działań czytelniczych i edukacyjnych realizowanych w ramach tej akcji w naszej szkole była p. Marta Czyżewska, która we współpracy z nauczycielami języka polskiego- p. Joanną Świeczkowską i p. Anną Zielińską przeprowadziła zajęcia na temat zdrowych, dobrych, kochających serc. Analiza i interpretacja fragmentu niezwykłej książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel zatytułowanej „Pracownia Aurory” stała się doskonałym pretekstem dla nauczycieli do podjęcia ciekawych rozmów z uczniami o ważnych wartościach w życiu młodych ludzi. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zapamiętają tę lekcję na dłużej i będą w przyszłości wiedzieć jak „naprawić złamane serce”.