• Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

• 19 września 2024 r. w naszej szkole odbył się pokaz, podczas którego  wykwalifikowany ratownik firmy „Fantoman” spotkał się z uczniami klas trzecich.

Podczas pokazu dzieci dowiedziały się, jak zabezpieczyć miejsce wypadku, jak sygnalizować ludziom, że potrzebna jest pomoc, jak wzywać karetkę. Uczniowie ćwiczyli resuscytację, oglądali pokaz uciśnięcia klatki piersiowej na fantomach różnych rozmiarów. Każde dziecko mogło wykonywać masaż serca. Uczniowie także dowiedzieli się, jak opatrywać rany, jak robić opatrunki, a także obejrzeli karetkę i dotykali sprzęt medyczny. Wiele dzieci przełamało swój lęk, otworzyło się na pomoc innym ludziom, a także poszerzyło swoje umiejętności.
            Uczniowie byli zainteresowani pokazem, o czym świadczą zadawane przez nich ratownikowi pytania.

• Dzień Budowlańca

• 19 września nasi uczniowie klas ósmych wzięli udział w obchodach Dnia Budowlańca w Zespole Szkół Budowlanych!

Podczas wydarzenia mieli okazję poznać branżę budowlaną i dekarską dzięki prezentacjom firm z całej Polski oraz lokalnych przedsiębiorstw. Na uczniów czekały również pokazy oraz konkursy.

• Sukcesy naszych sportowców

• 19 września na miejskim stadionie odbyły się zawody Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie, które mają na celu promowanie sportu wśród dzieci, na co dzień nieuczestniczących w rywalizacji sportowej. Na starcie stanęło pół tysiąca młodych zawodników!

Z dumą informujemy, że awans do ogólnopolskiego finału w Spale wywalczyli nasi reprezentanci: Vanessa Karpińska oraz Łukasz Sadziński, zajmując 2. miejsca w swoich konkurencjach!

Dodatkowo, nasza uczennica Alicja Krawczuk, tym razem reprezentująca LKS Vectra, zdobyła 1. miejsce i również pojedzie na finał!

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom za wspaniałą walkę i ogromne zaangażowanie! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Wyniki ze wszystkich konkurencji: https://online.domtel-sport.pl/index2.php?impreza=rhv8

Tego dnia odbyły się również Mistrzostwa Włocławskiego Szkolnego Związku Sportowego - Festiwal Sztafet . Nasze reprezentacje okazały się bezkonkurencyjne!

Zdobyliśmy złoto w Igrzyskach Dzieci zarówno w kategorii dziewcząt, chłopców, jak i w sztafecie szwedzkiej 4x100 W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej wygrywamy w sztafetach 4x100m dziewcząt i chłopców! Sztafety olimpijskie ukończyliśmy na drugim miejscu

Wielkie brawa dla naszych zawodników!

Składy reprezentacji:

4X100 IMS

Mazurek Franciszek, Rutowski Filip, Dereszewski Antoni, Szymański Dawid

Sztafeta olimpijska

Matusiak Gabriel, Łyziński Aleksander, Mazurek Franciszek , Szymański Dawid

4X100

Sateja Lena, Gerba Alicja, Olkiewicz Julia, Szymańska Julia

Sztafeta olimpijska

Świeciak Agata, Wojciechowska Lena, Sateja Lena, Szymańska Julia

IDZ

4X100 CH

Sadziński Łukasz, Kozłowski Maciej, Woźniak Aleksander, Andrzejewski Norbert

Sztafeta szwedzka

Dubacki Błażej, Walczak Wojciech, Kozłowski Maciej, Sadziński Łukasz

4X100

Karpińska Vanessa, Golasińska Zofia, Lewandowska Alicja, Krawczuk Alicja

Sztafeta szwedzka

Przystałowska Anna, Wysińska Nadia, Krawczuk Alicja, Karpińska Vanessa

• „Ważę, kroję, piję”

•      Uczniowie klasy 3 d wzięli udział w zajęciach edukacyjno-zdrowotnych, podczas których uczyli się ważyć owoce i warzywa, obsługiwać wagę szalkową, przeliczać gramy na dekagramy i na odwrót. Następnie dzieci kroiły, obierały owoce i warzywa, obsługiwały sokowirówkę.
                 Na koniec lekcji smakowały wykonany sok, mając świadomość, że piją napój pełen witamin.

• Dzień Kropki - Święto Kreatywności i Odwagi

• 15 września obchodzimy Dzień Kropki – święto, które inspiruje do odkrywania swoich talentów i wyrażania siebie. Jego korzenie sięgają książki „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa. To opowieść o dziewczynce imieniem Vashti, która dzięki wsparciu nauczycielki odkrywa swój twórczy potencjał, zaczynając od namalowania zwykłej kropki.

Dzień Kropki to doskonała okazja do twórczej zabawy, ale również przypomnienie, że każdy z nas ma w sobie talent – wystarczy zrobić pierwszy krok i odważyć się spróbować.

16 września 2024 r. w szkolnej czytelni uczniowie klas 1-3, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, stworzyli kreatywne prace plastyczne, które następnie ożywili przy pomocy animacji. To święto było dla nas inspiracją do odkrywania talentów i odwagi w wyrażaniu siebie!