• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klas 3 z naszej szkoły przygotowali wyjątkowy filmik promujący radość z głośnego czytania! Czytanie na głos to świetna zabawa i doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni!

• Być jak Olimpijczyk

• Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w mityngu lekkoatletycznym pod hasłem “Być jak olimpijczyk” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 35 im. Polskich Olimpijczyków w Toruniu. Z zawodów wracamy z kilkoma medalami:

Lena Wojciechowska - skok wzwyż

Agata Świeciak - skok w dal oraz bieg na 60m

Krystian Przygórski - skok w dal

Krystian Olesiński - rzut piłką lekarską

Wyjazd do Torunia stał się również okazją do spotkania klas partnerskich: 8a z naszej szkoły oraz 8b ze szkoły toruńskiej.

• Empatyczna Klasa

• Od października 2024 r. uczniowie klas szóstych będą uczestniczyli w piątej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EMP@TYCZNA KLASA. Ma on na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania. Różnorodne formy pracy podczas wykonywania comiesięcznych misji pomogą stworzyć wspierające się środowisko w klasie, w którym każdy czuje się akceptowany i szanowany. Dzięki temu projektowi uczniowie będą uczyli się integracji i budowania pozytywnych relacji.

EMP@TYCZNA KLASA jest odpowiedzią na kierunki realizacji polityki oświatowej państwa ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2024/2025.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2024 – NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI !

• „Na straży czystej Ziemi” to hasło 31 akcji, która rozpoczyna czwartą  już z kolei dekadę promocji idei nieśmiecenia w naturze. Nasza szkoła, jak co roku,  przyłączyła się do tej zacnej inicjatywy - do działania, by nasze otoczenie było czystsze, zdrowsze i bardziej przyjazne dla przyszłych pokoleń. Sprzątanie Świata to za każdym razem doskonała lekcja poszanowania naszego wspólnego środowiska. Uczy odpowiedzialności za naszą planetę, buduje świadomość ekologiczną.

Akcja w naszej szkole rozpoczęła się od pogadanki  tematycznej, dotyczącej ochrony środowiska oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci wokół szkoły czy na boisku szkolnym. 24 września 2024r. w ramach zajęć z wychowawcą uczniowie klas czwartych wyposażeni w wiedzę, worki, rękawiczki jednorazowe przystąpili do pracy z wielką radością i zapałem. Wszyscy entuzjastycznie  wyrazili ochotę na udział w tej akcji w przyszłym roku  i abyśmy zawsze mogli śpiewać piosenkę  Majki Jeżowskiej:

„My chcemy grać w zielone

I chcemy by za domem rosło drzewo

I żeby ptak śpiewał !”

• Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

• 19 września 2024 r. w naszej szkole odbył się pokaz, podczas którego  wykwalifikowany ratownik firmy „Fantoman” spotkał się z uczniami klas trzecich.

Podczas pokazu dzieci dowiedziały się, jak zabezpieczyć miejsce wypadku, jak sygnalizować ludziom, że potrzebna jest pomoc, jak wzywać karetkę. Uczniowie ćwiczyli resuscytację, oglądali pokaz uciśnięcia klatki piersiowej na fantomach różnych rozmiarów. Każde dziecko mogło wykonywać masaż serca. Uczniowie także dowiedzieli się, jak opatrywać rany, jak robić opatrunki, a także obejrzeli karetkę i dotykali sprzęt medyczny. Wiele dzieci przełamało swój lęk, otworzyło się na pomoc innym ludziom, a także poszerzyło swoje umiejętności.
            Uczniowie byli zainteresowani pokazem, o czym świadczą zadawane przez nich ratownikowi pytania.