• Wyniki konkursu w ramach III edycji projektu Fundacji Anwil "Zielono Nam"

Cel konkursu

Konkurs miał na celu promowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz zachęcanie ich do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć mini ogródki, które były oceniane pod kątem kreatywności.

Proces konkursu

1. Zgłoszenia: Uczniowie zgłaszali swoje projekty, które były następnie oceniane przez jury.
            2. Ocena: Mini ogródki były oceniane przez komisję składającą się                               z nauczycieli.
            3. Nagrody: Najlepsze projekty zostały nagrodzone, a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Zwycięskie Projekty

1. Pierwsze miejsce:  Anna Chojnacka SP 2.
            2. Drugie miejsce: Alicja Zajda  SP18.
            3. Trzecie miejsce: Maja Wieczorkiewicz, Zofia Rosińska  SP 2.

Dodatkowe Informacje

Projekt “Zielona fala- razem dla ekologii w Dwójce” jest częścią szerszej inicjatywy mającej na celu edukację ekologiczną w szkołach. Program ten obejmuje różne działania, takie jak warsztaty, wykłady oraz praktyczne zajęcia, które mają na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów.

• Narodowe Czytanie 2024

• W piątek, 6 września 2024 roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję czytania literatury narodowej. W tym roku był to dramat Juliusza Słowackiego „Kordian”. Wybrane fragmenty utworu czytali:

p. Iwona Palińska – Kacprowicz (Strach),

p. Joanna Świeczkowska (Imaginacja),

p. Łukasz Rutkowski (Diabeł),

p. Paweł Reroń (Car),

oraz uczniowie z kl. 7c :

Lena Wawrzonkoska i Alicja Miłek (Obie Władze),

Michał Grudziński (Widmo),

Franciszek Mazurek (Kordian).

Choć tekst dramatu nie należy do łatwych, słuchacze w skupieniu wysłuchali recytacji i nagrodzili lektorów brawami.

• Zmiany w dzienniku Vulcan

• Drodzy Rodzice,

w związku ze zmianami funkcjonowania dziennika elektronicznego VULCAN, zachęcamy do zapoznania się z instruktażowym filmem przygotowanym przez tę firmę.

Znajdą tam Państwo instrukcję nowego logowania do dziennika.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie :