• Warto czytać z sercem, jak i o... sercu

•    7 października br. uczniowie klas 4b i 5c wzięli udział w III edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” organizowanej w ramach obchodów dwóch świąt- Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Celem przedsiewzięcia, oprócz promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, było również propagowanie zdrowego stylu życia oraz poszerzanie wiedzy na temat budowy i funkcjonowania serca.

Koordynatorem do działań czytelniczych i edukacyjnych realizowanych w ramach tej akcji w naszej szkole była p. Marta Czyżewska, która we współpracy z nauczycielami języka polskiego- p. Joanną Świeczkowską i p. Anną Zielińską przeprowadziła zajęcia na temat zdrowych, dobrych, kochających serc. Analiza i interpretacja fragmentu niezwykłej książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel zatytułowanej „Pracownia Aurory” stała się doskonałym pretekstem dla nauczycieli do podjęcia ciekawych rozmów z uczniami o ważnych wartościach w życiu młodych ludzi. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zapamiętają tę lekcję na dłużej i będą w przyszłości wiedzieć jak „naprawić złamane serce”.

• Zacznij od lekkiej

• Dziś ponad 100 naszych uczniów uczestniczyło w wydarzeniu "Zacznij od lekkiej". Dzieci miały okazję w formie zabawy zapoznać się z różnymi konkurencjami lekkoatletycznymi, rywalizując m.in. w skoku w dal z miejsca, rzucie vortexem, biegu wahadłowym oraz biegu przez płotki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, medal i opaskę. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klas 3 z naszej szkoły przygotowali wyjątkowy filmik promujący radość z głośnego czytania! Czytanie na głos to świetna zabawa i doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni!

• Być jak Olimpijczyk

• Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w mityngu lekkoatletycznym pod hasłem “Być jak olimpijczyk” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 35 im. Polskich Olimpijczyków w Toruniu. Z zawodów wracamy z kilkoma medalami:

Lena Wojciechowska - skok wzwyż

Agata Świeciak - skok w dal oraz bieg na 60m

Krystian Przygórski - skok w dal

Krystian Olesiński - rzut piłką lekarską

Wyjazd do Torunia stał się również okazją do spotkania klas partnerskich: 8a z naszej szkoły oraz 8b ze szkoły toruńskiej.

• Empatyczna Klasa

• Od października 2024 r. uczniowie klas szóstych będą uczestniczyli w piątej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EMP@TYCZNA KLASA. Ma on na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania. Różnorodne formy pracy podczas wykonywania comiesięcznych misji pomogą stworzyć wspierające się środowisko w klasie, w którym każdy czuje się akceptowany i szanowany. Dzięki temu projektowi uczniowie będą uczyli się integracji i budowania pozytywnych relacji.

EMP@TYCZNA KLASA jest odpowiedzią na kierunki realizacji polityki oświatowej państwa ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2024/2025.