• Fundacja Anwil - Zielono nam

• „Zielona fala-razem dla Ekologii w Dwójce”

Promocja projektu

„Zielono nam-III edycja” Fundacja Anwil.

„Zielona fala-razem dla Ekologii w Dwójce”

Dzięki projektowi uczniowie naszej szkoły będą mogli uczestniczyć w zaplanowanych warsztatach:

• Wspólna praca w szkolnym ogrodzie. Zaangażowanie uczniów w obsadzanie gazonów.
          • Odkrywanie bioróżnorodności w naszym otoczeniu.
          • Tworzenie z masy papierowej ozdobnych elementów i zdobienie techniką decoupage (recykling).
          • Wycieczka do leśniczówki.
          • Warsztaty z pszczelarzem.
          • Segregacja śmieci.
          • Zanieczyszczenia powietrza i odnawialne źródła.
          • Akcja „Sprzątanie Świata”.
          • Gry i zabawy o tematyce ekologicznej.

W ramach projektu ogłoszono konkurs na ekologiczny „Mini ogródek”.

Pierwsze zajęcia

Zgodnie z naszymi założeniami rozpoczęliśmy zajęcia. Sadzenie roślin z uczniami klas II i III w ramach Fundacji Anwil „Zielono nam-III edycja”. „Zielona fala-razem dla Ekologii w Dwójce”.

Fotorelacja z warsztatów w ramach projektu ZIELONO NAM –   III edycja #FUNDACJA ANWIL

Dzieci klas II i III aktywnie uczestniczyły w warsztatach pt. „Segreguję śmieci”. Uczniowie sprawdzili w  praktyce swoją wiedzę na temat segregowania odpadów.

Wyjście do leśniczówki w ramach projektu ZIELONO NAM

Dzieci klas II i III miały okazję poznać otaczający je świat przyrodya także dowiedziały się o pracy leśniczego oraz wiele ciekawostek związanych  z życiem mieszkających w lesie zwierząt. Na koniec warsztatów przyszedł czas na relaks  i posiłek przy ognisku.

Kolejne warsztaty ,, Zielona fala – razem dla ekologii w Dwójce” Recykling masy papierowej i zdobienia decoupage dla dzieci to wspaniała okazja do rozwijania kreatywności i umiejętności manualnych.