- Projekt OMEGA - 2024/2026
- Projekt grantowy ,, Korzenie i skrzydła: z historią ku przyszłości”
- TechEcoCulture Explorer
- Harmonia muzyki
- ABC Higieny Cyfrowej
- 1000-lecie Królestwa Polskiego
- Godzina dla MŁODYCH GŁÓW - 2024/2025
- Akademia Bezpiecznego Puchatka - 2024/2025
- Bezpieczna Kraina ENERGA-OPERATOR SA - 2024/2025
- Aktywny do Kwadratu 2024/2025
- WF z AWF - 2024/2025
- Aktywny AS
- Projekt edukacyjny - PRZYJAZNY TORNISTER - 2024/2025
- Empatyczna Klasa 2024/2025
- Zdrowo jem, więcej wiem 2024/2025
- Radosny uśmiech. Radosna przyszłość.
- Polak ma essę!
- Fundacja Anwil - Budujemy mosty- Wszyscy jesteśmy różni, ale równi
- Fundacja Anwil - Zielono nam -2023/2024
- Laboratoria Przyszłości - 2023
- Wakacje z Anwilem - 2021
- Świetlicowi odkrywcy
Zdrowo jem, więcej wiem 2024/2025
15. edycja projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” objęta jest honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.
Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
W październiku 2024 roku uczniowie klasy 3a wraz z nauczycielami,
p. Marią Kacprowicz i p. Joanną Różanowską przystąpili do realizacji jesiennego etapu 15. edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.Etap jesienny poświęcony był zasadom zdrowego odżywiania.
Do wykonania było 5 zadań:Lekcja: Jesteśmy tym, co jemy.
Lekcja: Talerz zdrowia.
Konkurs: Przedstawienie „Na straganie”.
Forum: Talerz zdrowia – zalecenia zdrowego odżywiania.
Dzielimy się wiedzą: Zasady zdrowego odżywiania.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie wykonywali wszystkie zadania. Zdobyli wiedzę na temat zasad zdrowego żywienia, omawiali poszczególne poziomy Piramidy Zdrowia oraz wyrażali swoje preferencje żywieniowe.
Wiele pozytywnych emocji przyniosło im zorganizowanie inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie”. Różnorodność ról, jakie przyjęli - od „bladej, chudej pietruszki” przez „kłótliwą marchewkę”, aż po rozsądną kapustę” – pozwoliła im zaprezentować postacie w sposób zabawny i przystępny dla młodych odbiorców. Uczniowie włożyli w to zadanie dużo pracy. Samodzielnie, pod kierunkiem nauczycieli, wykonali wszystkie rekwizyty, kolorowe opaski oraz stragan z warzywami. Swoje talenty aktorskie zaprezentowali kolegom i koleżankom z klas młodszych. Podczas występu wszyscy dobrze się bawili. Zajęcia z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci i mogą być inspiracją do dalszego odkrywania twórczości Jana Brzechwy.Projekt przyczynił się do zwiększenia świadomości wśród uczniów i ich rodzin na temat wpływu zdrowego odżywiania na styl i jakość życia. Rozwijał również inne kluczowe umiejętności, takie jak kreatywność i współpraca.
24